Kamienie szlachetne są wartościowe, eleganckie, wytworne i jedyne w swoim rodzaju.

Charakteryzują się one mocnym połyskiem, dużą trwałością. Stosowane w jubilerstwie, oprawiane są w złoto, srebro oraz inne metale szlachetne.

BRYLANT –najcenniejszy z   kamieni  szlachetnych,  najbardziej popularny kamień oprawiany w pierścionku zaręczynowym,  symbolizuje on wieczną, prawdziwą i nigdy nieustającą miłość. Brylant to inaczej oszlifowany w odpowiedni sposób diament, który wyróżnia się przepięknym, trudnym do opisania blaskiem. Jest uznawany za święty kamień, któremu patronuje słońce – najpotężniejsza siła.

SZMARAGD – to przepiękny, niezwykle ceniony kamień przyjmujący barwę przejrzysto zieloną. Przybiera on różne odcienie od jasnozielonego do ciemnozielonego. Jego barwa wpływa kojąco, łagodzi podrażnienia oraz pomaga uzyskać harmonię i równowagę wewnętrzną.  

RUBIN – to niesamowity kamień szlachetny o barwie głęboko czerwonej, ma magiczną moc, która łączy się z głębokimi uczuciami . Jest symbolem wielkiej miłości, odwagi i siły.  Dawniej polecany był młodym małżonkom, by chronić ich od zdrad. Rubin i szafir są najtrwardszymi minerałami występującymi na Ziemi zaraz po diamencie.

SZAFIR – kamień nazywany również kamieniem niebiańskim ze względu na jego niebieski kolor. Jest bardzo ekskluzywnym i eleganckim kamieniem, symbolizującym nieskończoność, opóźniającym procesy starzenia nie tylko ciała, ale i ducha. Są idealnymi kamieniami dla wszystkich, który pragną uczynić swój związek mocnym. Szafiry równie dobrze wyglądają oprawione w złoto żółte, białe oraz srebro.

TOPAZ  - kamień posiadający uroczy i ujmujący błękitny kolor. Mówi się że jest przeznaczony dla przywódców, prawników, symbolizuje moc i siłę. Potrafi uduchowi ć, rozwijać wewnętrzną stronę ludzkiej natury, ciało i umysł każdego człowieka. Jest doskonałym amuletem, który pozwoli rozwiązać trudne oraz skomplikowane sprawy. 

AMETYST – uważany jest za harmonijny kamień, który pomaga uzyskać duchową równowagę osobom, które są bardzo podatne na stres, czy depresje,  daje możliwość uzyskania wewnętrznego  spokoju. Jest symbolem szczęścia i władzy

AKWAMARYN -  ceniony kamień w branży jubilerskiej, o błękitnej bądź niebieskozielonej barwie. Jego nazwa wywodzi się od określenia  „wody morskiej”. Kamień dodaje odwagi ludziom nieśmiałym, jest doskonałym kamieniem dla ludzi zestresowanych i przeciążonych obowiązkami. Amulet dla ochrony żeglarzy i rybaków.

ALEKSANDRYT – kamień, który w zależności od oświetlenia zmienia barwę: w świetle dziennym jest zielony, zaś w sztucznym oświetleniu czerwony (spowodowane jest to zjawiskiem fluorescencji, a dokładniej obecnością metali żelaza i chromu) w kryształkach aleksandrytu). Często opisują ten minerał: „jest to szmaragd za dnia, a rubin w nocy”. Aleksandryt potrafi rozwijać wyobraźnię, czyni harmonię pomiędzy ciałem, a duszą oraz wycisza.

CYTRYN – jest to przezroczysty kamień, o barwie cytrynowo-żółtawej, nazwa jego wywodzi się od słowa „citrin” czyli żółty. Cytryn pomaga uwierzyć w siebie, wzmaga pewność siebie i poczucie własnej wartości. Posiada właściwości skupiające uwagę i emocje. Jest kamieniem optymizmu oraz radości, daje ciepło i światło – jak słońce.

GRANAT – jest kamieniem pięknym, ale rzadko spotykanym. Najczęściej występuje w kolorze płonącym oraz krwistym. Mówi się, ze granat jest kamieniem sukcesu, przynosi szczęście w biznesie i negocjacjach, dodaje pewności siebie oraz rozwija intuicję. Jest również symbolem miłości.

TURKUS – prześliczny kamień o jasnoniebieskim, bądź morskim kolorze, intensywność barwy przyciąga wzrok. To amulet dziewic oraz młodych żon, chroni przed nieszczęściami, jest łącznikiem przyjaźni oraz nadaje trwałość związkom.  Jest czarujący, być może dlatego jest symbolem urody i piękna. Swą siłą potrafi pochłaniać negatywną energię z otoczenia.

OPAL – zaliczany jest do najcenniejszych kamieni szlachetnych. Wyróżnia się następujące typy opali ( podział ze względu na dominującą barwę): niebieskie, mleczne, ogniste, pawiowe, zielone, złote oraz różowe. Opal jest kamieniem pozwalającym na zamknięcie niektórych etapów życia. Pozwala odciąć się od przykrych doświadczeń.

PIASEK PUSTYNI – zwany inaczej kamieniem tysiąca słońc, bądź kamieniem szczęścia . Piasek pustyni nie jest minerałem, lecz syntetykiem. Kamienie pozwalają uzyskać pozytywne nastawienie do życia, dają wysokie poczucie własnej wartości.  W słońcu ukazują swe piękno, mieniąc się nieprawdopodobnie.

BURSZTYN – to skamieniała żywica drzew iglastych. Występuje w ciepłych barwach: miodowożółtej, czerwonej, brunatnej. Często nazywany jest jantarem. Bursztyn ma moc pochłaniania negatywnej energii. Zapewnia spokój, ufność, pomaga w osiągnięciu postanowionego celu.

PERŁA – powstaje w płaszczu muszli małż morskich. Perły ze względu na organiczne pochodzenie równoważą rytm naszego życia, gaszą gniew oraz pomagają zachować opanowanie. Biżuteria z perłami noszona jest również jako talizman, pomagają pogłębić poczucie własnej wartości.

KORAL – kamień symbolizujący siłę, bogactwo i wysoki status społeczny. Ma działanie ożywiające i rozgrzewające. Chroni właściciela, uspokoją, wycisza i daje uczucie harmonii.


Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć